Systém rozdělování životů před bitvou:

ŘÍMANÉ
Základ 2 životy
+ 1 za ucházející základ (nerušivé „moderní“ prvky, roztrhané tričko se nepočítá)
+ 1 za dobové římské prvky (červená barva, suknice bez gatí,…)
+ 1 za reálnou zbroj nebo celkový luxusní vzhled (zbroj může být jakákoli-pláty, kroužky, přilby-ale ať to sedí k římanům, upřesněno v inspiromatu)

KELTOVÉ
Základ 2 životy
+ 1 za ucházející základ (nerušivé „moderní“ prvky, roztrhané tričko se nepočítá)
+ 1 za dobové keltské prvky (knír, kostkovaná látka, celková patina, warpaint, …)
+ 1 za reálnou zbroj nebo celkový luxusní vzhled (ze zbroje kroužkovka příp. kožená zbroj)

Římané

Keltové

Římané
Římská armáda pod velením slovutného Julia Caesara. Jsou disciplinovaní a společná červená barva je pro ně nezbytností! Nejobvyklejší obuví jsou přezkové sandále či kristusky (bitva bude v nerovném termínu v lese, na písku i trávě, proto pokud se vám v takových botách neběhá zrovna ideálně, raději si vezměte nějaké nerušivé boty!). Pro inspiraci k vytvoření luxusního kostýmu VŘELE doporučuji si stáhnout inspiromat zde. Absolutní kostýmové minimum je červená halena (stačí sešít obdélník látky) ke kolenům přepásaná páskem.

Keltové
Keltové jsou svobodným národem žijícím mimo Řím. Oproti římanům jsou více spjati s přírodou a nemají sjednocený oděv. Proto se při vytváření jejich kostýmů nijak velké meze nekladou. Hlavní je přírodní vzhled (alespoň tunika a kalhoty příp. sukně), výhodou jsou pak kostkované kalhoty/sukně a sandále (opět pokud se vám v nich dobře neběhá, vemte si raději méně vyhovující obuv než abyste se zranili!). Obvykle si keltové nechávali narůst kníry a dlouhé vlasy si splétali do copů. VŘELE doporučuji si stáhnout inspiromat vypracovaný speciálně pro tuto bitvu zde. Najdete v něm odpovědi na všechny své otázky, obrázky ideálních kostýmů a další netušené možnosti.

Neutrální
Na místě se dozví za jakou stranu budou bojovat. Pokud vám tedy je jedno čí zájmy budete hájit, regněte se za tuto skupinu, ať předejdeme početní nevyváženosti armád. Nejlépe kdybyste měli kostýmy na obě strany…

Nezapomeňte, že boty jsou také součást kostýmu. Takže pokud nemáte nějaké historické, volte raději nerušivý styl (kanady, hnědé/černé pohorky) anebo je schovejte po kus něčeho-onuce (prostě kus hadru omotaný nějakými pruhy látky či kůže).

Kreativitě se meze nekladou a bude slovně odměněna. Toho, kdo mi bude na místě pobíhat bez kostýmu sice určitě nevyhodím, ale upadne u mně v nemilost.
Velice doporučuji si pro boj zblízka (tzn. meče, sekery apod.)pořídit rukavice. Nejlépe nějaké hrubší, dobře vypadající, kožené. Neboť i když budete dokonale odvracet nepřátelské útoky, téměř zaručeně vás někdo přes prsty přetáhne. Ve většině případů bolest pekelná. Čím hrubší a pevnější rukavice, tím líp (ale lyžařské zase ne kvůli vzhledu).

Inspirace jinde na internetu:

Zbraně

Oděv

Videa a fotky z předešlých námi pořádaných bitev v sekci: Minulé ročníky

Když budete potřebovat s čímkoli poradit, nebojte se zeptat buď ve foru,nebo napsat přímo na mail uvedený v sekci „kontakt“.